AKITA I SZKOLENIE

                           Poza osiągnięciami wystawowymi i różnymi wycieczkami krajoznawczymi z naszymi akitami dużo się szkolimy. Bierzemy udział w różnych seminariach i szkoleniach. Lubimy aktywność fizyczną, jak i psychiczną.

Współpracujemy z Hotelem i Szkołą dla Psów Artemida w Jaworznie. Nasze psy ukończyły podstawowe kursy PT, psie przedszkole, dodatkowo biorą udział w różnych spacerach grupowych, indywidualnych spotkaniach treningowych a ostatnimi czasy rozpoczęliśmy przygodę z tropieniem użytkowym. Więcej o tropieniu już wkrótce 🙂

Szkolimy się w różnych dziedzinach psiej psychiki, od podstawowych komend, dodatkowych zajęć handlingowych niezbędnych do zaprezentowania psa na ringu po „rozbudzenie” psiej aktywności i zaangażowania. Dzięki temu dajemy mu możliwość zdobywania nowych bodźców i informacji, uczenia się nowych rzeczy. Nie wymagamy od naszych akit umiejętności psa od Agility czy Obedience. Nie koniecznie zaprezentują Wam szereg różnych dziwnych sztuczek. Zależy nam tylko na ich rozwoju psychicznym i aktywności umysłowej. A pamiętać też trzeba, że rozwój umysłowy zwiększa ich pewność siebie.

Budujemy z nimi motywację i wspólną więź. Wiele mitów chodzi o akitach, o tym, że są sprytne, cwane, że szybko się uczą a jeszcze szybciej nudzą. A może to my za szybko się poddajemy, rezygnujemy, nie szukamy rozwiązania… Nasze akity na dźwięk klikera stoją przy nas w pełnej gotowości chętne do współpracy – treningu, prezentując nam pełną gamę ćwiczeń, które przerobiliśmy. Na dźwięk klikera są tak samo pobudzone i radosne jak na dźwięk sprzączki od smyczy sygnalizującej spacer. Gotowe do działania. Akita to pies mądry i pojętny, szkolenie (trening) z akitą to sama przyjemność.

Moim marzeniem i celem jest ukończenie wraz z HAKU kursu trenerskiego, abym mogła poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w pracy z moimi psami. Mam nadzieję, że w końcu ten czas nadejdzie. Haku jest właśnie takim typem akity, zaangażowanej wręcz „wyprzedzającej” człowieka w działaniach byle by dotrzeć do celu – a w jej przypadku do karmy. 🙂

Szkolenie jest bardzo ważnym elementem psiego życia, wchodzi w cztery podstawowe filary opieki nad zwierzętami, jakimi są:

– opieka zdrowotna,

– żywienie,

– środowisko życia,

– zarządzanie zachowaniem (trening i wzbogacanie życia),

a my decydując się na posiadanie psa bierzemy pełną odpowiedzialność za opiekę nad nim i zaspokojeniem wszystkich jego potrzeb.

PAMIĘTAJ, że nauka odbywa się cały czas, gdziekolwiek jesteś ze swoimi psem … podczas codziennych spacerów, poznając nowe miejsca, zapachy, dźwięki, po ustalanie zasad, rozwijania umiejętności czy tak ważne dla psa zdobywanie jedzenia. To wszystko jest częścią treningu, jest szkoleniem.

Artemida Jaworzno
szkolenie akity
akita szkolenie
akita socjalizacja
akita japońska
akita na psim przedszkolu
zabawa z psem
akita i szkolenie
akita i szkolenie
akita socjalizacja
akita psie przedszkole
akita szczeniak
psie przedszkole
akita psie przedszkole
akita psie przedszkole
dogadaj się z psem
akita kurs PT
akita seminarium
akita i szkolenie
Artemida Jaworzno
akita kliker
szkolenie akity
akita zkwp
akita wystawa
akita trening
akita jaworzno
akita i szkolenie

Previous
Next