AKITA I SZKOLENIE

                Poza osiągnięciami wystawowymi i różnymi wycieczkami krajoznawczymi z naszymi akitami, dużo się szkolimy. Bierzemy udział w różnych seminariach i szkoleniach. Lubimy aktywność fizyczną, jak i umysłową.

Współpracujemy z Hotelem i Szkołą dla Psów Artemida w Jaworznie. Nasze psy ukończyły podstawowe kursy PT, psie przedszkole, dodatkowo biorą udział w różnych spacerach grupowych, indywidualnych spotkaniach treningowych a ostatnimi czasy rozpoczęliśmy przygodę z tropieniem użytkowym oraz psim fitnessem. Więcej o tropieniu tutaj 

Szkolimy się w różnych dziedzinach psiej psychiki, od podstawowych komend, dodatkowych zajęć handlingowych niezbędnych do zaprezentowania psa na ringu po „rozbudzenie” psiej aktywności i zaangażowania. Dzięki temu dajemy im możliwość zdobywania nowych bodźców i informacji, uczenia się nowych rzeczy. Nie wymagamy od naszych akit umiejętności psa od Agility czy Obedience. Nie koniecznie zaprezentują Wam szereg różnych dziwnych sztuczek. Zależy nam tylko na ich rozwoju psychicznym i aktywności umysłowej. A pamiętać też trzeba, że rozwój umysłowy zwiększa ich pewność siebie.

Budujemy z nimi motywację i wspólną więź. Wiele mitów chodzi o akitach, o tym, że są sprytne, cwane, że szybko się uczą a jeszcze szybciej nudzą… każda z naszych akit obala te mity…  raczej to my za szybko się poddajemy, rezygnujemy i nie szukamy rozwiązania. Nasze akity na dźwięk klikera stoją przy nas w pełnej gotowości chętne do współpracy – treningu, prezentując nam pełną gamę ćwiczeń, które przerobiliśmy. Na dźwięk klikera są tak samo pobudzone i radosne jak na dźwięk sprzączki od smyczy sygnalizującej spacer. Gotowe do działania. Akita to pies mądry i pojętny, szkolenie (trening) z akitą to sama przyjemność.

Moim marzeniem i celem jest ukończenie wraz z HAKU kursu trenerskiego, abym mogła poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w pracy z moimi psami. Mam nadzieję, że w końcu ten czas nadejdzie. Haku jest właśnie takim typem akity, zaangażowanej wręcz „wyprzedzającej” człowieka w działaniach byle by dotrzeć do celu – a w jej przypadku do jedzonka. 🙂

Szkolenie jest bardzo ważnym elementem psiego życia, wchodzi w cztery podstawowe filary opieki nad zwierzętami, jakimi są: opieka zdrowotna, żywienie, środowisko życia, zarządzanie zachowaniem (trening i wzbogacanie życia),

a my decydując się na posiadanie psa bierzemy pełną odpowiedzialność za opiekę nad nim i zaspokojeniem wszystkich jego potrzeb.

PAMIĘTAJ, że nauka odbywa się cały czas, gdziekolwiek jesteś ze swoimi psem … podczas codziennych spacerów, poznając nowe miejsca, zapachy, dźwięki, po ustalanie zasad, rozwijania umiejętności czy tak ważne dla psa zdobywanie jedzenia. To wszystko jest częścią treningu, jest szkoleniem.