AKITA I SZKOLENIE

                           Poza osiągnięciami wystawowymi i różnymi wycieczkami krajoznawczymi dużo się szkolimy, bierzemy udział w różnych seminariach i szkoleniach. Lubimy aktywność fizyczną, jak i psychiczną.

Współpracujemy z Hotelem i Szkołą dla Psów Artemida w Jaworznie. Nasze psy ukończyły podstawowe kursy PT, psie przedszkole, dodatkowo biorą udział w różnych spacerach grupowych lub w indywidualnych spotkaniach treningowych.

Szkolimy się w różnych dziedzinach psiej psychiki, od podstawowych komend, dodatkowych zajęć handlingowych niezbędnych do zaprezentowania psa na ringu po „rozbudzenie” psiej aktywności i zaangażowania umożliwiając mu możliwość zdobywania nowych bodźców i informacji, uczenia się nowych rzeczy. Nie wymagamy od naszych akit umiejętności psa od agility, czy tropienia, nie koniecznie zaprezentują Wam szereg różnych dziwnych sztuczek. Zależy nam tylko na ich rozwoju psychicznym i aktywności umysłowej. A pamiętać też trzeba, że rozwój umysłowy zwiększa ich pewność siebie.

Budujemy z nimi motywację i wspólną więź. Wiele mitów chodzi o akitach, o tym, że są sprytne, cwane, że szybko się uczą i szybko się nudzą. A może to my szybko się poddajemy, nie szukamy rozwiązania… Nasze psy na dźwięk klikera stoją przy nas w pełnej gotowości chętne do współpracy, prezentując nam pełną gamę ćwiczeń, które przerobiliśmy. Na dźwięk klikera są tak samo pobudzone i radosne jak na dźwięk sprzączki od smyczy sygnalizującej spacer. Gotowe do działania. 

Moim marzeniem i celem jest ukończenie wraz z HAKU kursu szkoleniowego pod okiem/patronatem znakomitego szkoleniowca Jiriego Scucki. Mam nadzieję, że w końcu ten czas nadejdzie. Haku jest właśnie takim typem psa, zaangażowanego wręcz „wyprzedzającego” człowieka w działaniach byle by dotrzeć do celu – a w jej przypadku do karmy. 🙂

Szkolenie jest bardzo ważnym elementem psiego życia, wchodzi w cztery podstawowe filary opieki nad zwierzętami, jakimi są:

– opieka zdrowotna,
– żywienie,
– środowisko życia,
– zarządzanie zachowaniem (trening i wzbogacanie życia),

 

a my decydując się na posiadanie psa bierzemy pełną odpowiedzialność za opiekę nad nim i zaspokojeniem wszystkich jego potrzeb.

PAMIĘTAJ, że nauka odbywa się cały czas, podczas spacerów, poznając nowe miejsca, zapachy, dźwięki, po ustalanie zasad, rozwijania umiejętności czy tak ważne dla psa zdobywanie jedzenia. To wszystko jest częścią treningu, jest szkoleniem.

Close Menu